ARA
Filters
Kapat
Kategorideki ürünleri göster Tatlı & Şekerleme

Tatlı & Şekerleme

"Tatlısız bir hayatı asla düşünemem ama karşıma çıkan her tatlıyı şekerlemeyi de yemem" diyenlerdenseniz bu bölüm tam size göre.

Tatlı & Şekerleme

"Tatlısız bir hayatı asla düşünemem ama karşıma çıkan her tatlıyı şekerlemeyi de yemem" diyenlerdenseniz bu bölüm tam size göre.

SIRALA
SAYFADAKİ ÜRÜN
GÖSTERİM

İstanbul

Mughe Gourmet'nin bitter çikolata kaplı çifte kavrulmuş lokumunun çikolatasının kıvamı tam yerinde. Tattığınızda gerçek bitter çikolata tadı damağınızda kalıyor. Asıl sürpriz ise, bu minik çikolatalı cennet parçalarının içinde Antep fıstığının gizlenmiş olması. Bitter çikolata ile Antep fıstığının uyumu tartışılmaz. Çifte kavrulmuş olduğundan "lokum gibi lokum" diyeceğiniz bir lezzet. Bitter çikolata ile bezenmiş olduğundan kalorisi, diğer çikolatalı lokumlara nazaran daha azdır, ancak bir oturuşta tüm kutuyu yemek isteyeceğiniz için kilo alırsanız, sorumlusu biz değiliz.
29,90 TL

Balıkesir

Balıkesir'e gitmeden Balıkesir'in en güzel tatlısını denemeye ne dersiniz? Bu tatlının özelliği içerisinde tel peynir olmasıdır. Peynirli tatlı mı olur diye düşünenlerimiz vardır kesin. İrmik, tereyağı, süt, su ve tel peynirinin gelmesiyle oluşan bu lezzet Antep fıstığı eklenerek zenginleştiriliyor. Görüntüsü ve lezzeti ile damaklarınızı şenlendirecek.

Bu ürün -34 derecedeki buz aküleri ile birlikte ısı yalıtım paketinde gönderilmektedir.
9,90 TL

Afyon

Tarihten günümüze gelen geleneksel bir lezzet. Şeker ve yoğun hamur karışımı hazırlandıktan sonra tel tel olana kadar çekme işleminin devam ettiği, daha sonra kalıplama makinesi ile şekil verme işleminin gerçekleştiği geleneksel bir ürün.
9,90 TL 4,90 TL

Edirne

Osmanlı mutfağından günümüze kalarak, geleneksel lezzetler arasında yerini alan badem ezmesi, Edirne Osmanlı Devleti’nın başkentiyken saray mutfağının en gözde yiyecekleri arasında sayılırmış. Badem ezmesi rengiyle, tadıyla diğer şekerlemeler arasında farklı bir yere sahiptir. Direkt olarak yenebileceği gibi, ekmeğe sürülerek de tüketebilir. Badem ezmesini birçok hamur işine farklı bir lezzet katmak için de kullanabilirsiniz. En çok merak edilen şeylerden biri de badem ezmesinin acı olup olmadığıdır. Badem ezmesi bademin acılığını taşımaz; aksine oldukça tatlı bir yiyecektir. Dikkat, çok fazla yerseniz kilo aldıracak kadar! Tam bir enerji deposu olan badem ezmesi uzun süre sizi tok tutacak bir lezzettir.
14,90 TL

Trabzon

Samsun’un Bafra yöresine özgün bir lezzet olan Bafra Nokulu, beş çaylarının vazgeçilmez tatlısıdır. Nokul, mayalı hamurun rulo haline getirilmesiyle elde edilir. Bafra nokulu yapılışında fındık ve ceviz hamura öyle bir konuk olur ki Bafra nokulu yerine parmaklarınızı bile yiyebilirsiniz, dikkat! Hep aynı hamur işlerinden sıkıldaysanız, altın günlerinizde ya da misafirlerinize özel bir lezzet sunmayı istiyorsanız kesinlikle Bafra nokulunu denemelisiniz. Böreği andıran bir tatlı olan Bafra nokulu ile konuklarınızın size hayran olmasını sağlayacaksınız, bu kesin.
34,90 TL

Kocaeli

Bu susamlı kurabiyeler, bildiğiniz susamlı kurabiyelerden çok farklı. Alışmış olduğumuz kurabiye şeklinin aksine, incecik hamur üzerine serpiştirilmiş susam taneleri bu kurabiyeleri eşsiz kılıyor. Üstelik içerisinde minik Antep fıstığı parçaları gizli. Küçük ve yuvarlak birer tekerleği andıran susamlı kurabiyeler ile çay sofranıza çeşitlilik getirebilir veya misafirliğe giderken yanınızda götürerek sevdiklerinizi yeni lezzetler ile tanıştırmanın keyfini yaşayabilirsiniz. Artık susamlı kurabiye tarifi aramanıza veya "Susamlı kurabiye nasıl yapılır?" diye çevrenize sormanıza gerek kalmıyor; Tafe'nin leziz mi leziz susamlı kurabiyesini lokum.com'da uygun fiyatıyla bulabilirsiniz.
14,90 TL

Antalya

Finike'nin bahçelerinde yetişen bergamotlar, değirmende öğütülmüş katkısız un, Akdeniz'in suyu ve havası... Siparişiniz üzerine hazırlanan ve fırından çıkar çıkmaz özel ambalajlarıyla taze taze gönderilen kurabiyeleri çok seveceksiniz. Tamamen geleneksel usullerle hazırlanan kurabiyeler tazeliğini koruyacak katkı maddeleri veya tatlandırıcı, lezzet arttırıcı maddeler kesinlikle kullanılmamaktadır. Finike'nin enfes bahçelerinde yetişen bergamotun  lezzetine lezzet kattığı kurabiyeleri mutlaka denemelisiniz.
34,90 TL

Ankara

Beypazarı kurusu; tereyağı, margarin, süt, un, tuz, maya ve tarçın karışımından oluşmaktadır. Taş fırında, meşe odunu ile fırınlanır. Bileşiminde süt ve tereyağı sayesinde besin değerinin çok yüksek oluşu da Beypazarı kurusu emsali olan diğer unlu mamüllerden belirli bir biçimde ayrılmaktadır. İster olduğu gibi kıtır kıtır yiyin, ister salatanıza katıp nefis ve doyurucu bir öğün oluşturun.
12,90 TL 9,90 TL

Afyon

Şeker ve yoğun hamur karışımı hazırlandıktan sonra tel tel olana kadar çekme işleminin devam ettiği, daha sonra kalıplama makinesi ile şekil verme işleminin gerçekleştiği bu geleneksel ürün, bitter çikolata ile birleşti. Ortaya mutlaka denemeniz gereken bir lezzet çıktı.
9,90 TL

Gaziantep

Bol fıstıklı kuru baklava, fıstığı bol olsun isteyenler için Elmacıpazarı Güllüoğlu’nun sunduğu özel bir üründür. Baklavanın içinde fıstık aramaya dur diyen bir ürün niteliğinde olan bol fıstıklı kuru baklava, Elmacıpazarı Güllüoğlu'nun her baklavası gibi ağız sulandırır, parmak yalatır ve damak çatlatır. Lezzetine diyecek sözümüzün olmadığı bol fıstıklı kuru baklavanın tadına bir kez baktığınızda bir daha tatmak isteyeceksiniz. Ağzınıza bir çatal aldığınızda Antep fıstığı ve ince baklava hamurunun uyumu aklınızı başınızdan alacak. Elmacıpazarı Güllüoğlu'undan aldığınız baklavanız, uzun süre dayanır ve tazeliğini korur.
64,90 TL

Trabzon

Hamur tatlıları arasında farklı bir yeri olan burmalı tatlısı, baklava yufkasının oklavaya sarılıp, sıkıştırılması ile yapılıyor. Yufkaların içine bol fındık konuyor. Şerbetini çektikten sonra muhteşem bir lezzete kavuşan burma tatlısının Nejla Hanım’ın mutfağında çalışan Karadenizli kadınlar bir başka lezzetli yapıyor. Ağzınızda dağılan bu tatlının lezzetini uzun süre unutmayacağınızdan emin olabilirsiniz. Denemenizi öneririz. Ürünün yanında tatlı şerbeti ile gönderilmektedir.
34,90 TL

Trabzon

Hamur tatlıları arasında farklı bir yeri olan burma tatlısı, baklava yufkasının oklavaya sarılıp, sıkıştırılması ile yapılıyor. Yufkaların içine bol fındık konuyor. Şerbetini çektikten sonra muhteşem bir lezzete kavuşan burma tatlısının Nejla Hanım’ın mutfağında çalışan Karadenizli kadınlar bir başka lezzetli yapıyorlar. Ağzınızda dağılan bu tatlının lezzetini uzun süre unutmayacağınızdan emin olabilirsiniz. Denemenizi öneririz. Ürünün yanında tatlı şerbeti ile gönderilmektedir.
18,90 TL

Trabzon

Hamur tatlıları arasında farklı bir yeri olan burma tatlısı, baklava yufkasının oklavaya sarılıp, sıkıştırılması ile yapılıyor. Yufkaların içine bol fındık konuyor. Şerbetini çektikten sonra muhteşem bir lezzete kavuşan burma tatlısının Nejla Hanım’ın mutfağında çalışan Karadenizli kadınlar bir başka lezzetli yapıyorlar. Ağzınızda dağılan bu tatlının lezzetini uzun süre unutmayacağınızdan emin olabilirsiniz. Denemenizi öneririz. Ürünün yanında tatlı şerbeti ile gönderilmektedir.
54,90 TL

İstanbul

Aslında çok fazla söze gerek yok, adı üstünde; cennet kurabiyesi. İlk ısırıkta cennetten gelen bir parça olduğunu düşüneceksiniz. Kutusunu açtığınız anda o mis kurabiye kokusu etrafınızı saracak ve kutunun tamamını yememek için kendinizi zor tutacaksınız. Yoğun kıvamına rağmen hafif ve tatlı tadı ile kesinlikle çay saatinizin favorisi olacak.
8,90 TL

İstanbul

Kerebiç, Mersin yöresine ait, Ramazan ayıyla özdeşleşmiş bir tatlıdır. Bu yüzden Ramazan ayında yoğun olarak yapılır ve tüketilir. Ceviz ve irmik unu içeren bu kurabiyenin değişik tadına alışınca çok seveceksiniz. Çay saatinde misafirlerinize farklı bir lezzet sunmak isterseniz, Uneller'in cevizli kerebiçi doğru tercih.
8,90 TL

Muğla

Bu muhteşem saraylı tatlısının lezzet sırrı, şerbetinin önceden hazırlanıp hamurun içine işlemesidir. Böylece şerbetin tadı tatlının tamamında hissedilir. Bu enfes tatlı ile çay sofralarınız şenlenecek. Servis ederken yanına bir kaşık kaymak eklemeyi unutmayın.
34,90 TL

Gümüşhane

Gümüşhane’nin yöresel tatlılarından olan cevizli pestil damağa yayılan lezzeti ve vücuda kattığı enerji ile benzersiz bir yiyecektir. Yapay maddelerle hazırlanan tatlıların yerine doğal malzemelerle yapılan cevizli dut pestilini çoluk çocuk güvenle ve afiyetle yiyebilirsiniz. Keyifli bir atıştırmalık olan cevizli pestil hem tadı hem de görünümüyle gerçekten de “tatlı” bir yiyecektir.
29,90 TL

Trabzon

Annelerimizin evde hazırladığı baklavaların tadı her zaman bir başka olmaz mıydı? Evde yapılmış tertemiz yufka yaprakları ince ince açılarak tepsiye dizilir. Yapraklar arasına yerken ağıza gelecek büyüklükte cevizler serpilir. Şeker ve su ile kaynatılan şerbet tüm yaprakları ıslatacak şekilde üzerinde gezdirilir. Her dilimini yediğinizde anne eli değmiş gibi bir lezzetle karşılaşacaksınız.
99,90 TL

İstanbul

Un kurabiyesinin yeri eminiz ki herkes için ayrıdır çünkü çocukluğumuzdan gelen bir tattır. Küçükken un kurabiyesi yerken unlar dağıldıkça ve yüzünüze bulaştıkça ne kadar eğlendiğinizi hatırlayın. Ceviz ile birleştiğinde daha da güzel bir lezzet ortaya çıkıyor. Bu cevizli un kurabiyesiyle çocukluğunuzu hatırlamaya var mısınız?
8,90 TL

Afyon

Çifte kavrulmuş lokumun Hindistan cevizi ile birleşmesi pek çok damak tadına hitap ediyor. Lokuma uygulanan ekstra kavurma işleminin yanı sıra 1. sınıf kavrulmuş iç Antep fıstığı da ürüne gösterilen beğeniyi arttırmaktadır. üretilmektedir. Çifte kavrulmuş lokumun, lokumun en özel hali olduğunu bilmeyen yoktur. Antep fıstığı ve Hindistan cevizi ile birleştiğinde ise lokum zaten tadından yenmez. İkbal Şekerleme'nin en sevilen lokum çeşitlerinden biri olan çifte kavrulmuş Antep Hinistan cevizli lokum, kesinlikle çay ikramlarınızın vazgeçilmezi olacak.
9,90 TL

Afyon

Antep fıstığı ile zenginleştirilen bu lezzet son zamanlarda “Paşa” olma yolunda hızla ilerliyor. Çifte kavrulmuş lokum üzerine çöven ilave edilmesi ve 1. sınıf kavrulmuş iç Antep fıstığının eklenmesi ile üretilmektedir. Çifte kavrulmuş lokumun, lokumun en özel hali olduğunu bilmeyen yoktur. Antep fıstığı ile birleştiğinde ise lokum zaten tadından yenmez. İkbal Şekerleme'nin en sevilen lokum çeşitlerinden biri olan çifte kavrulmuş Antep fıstıklı paşa lokumu, kesinlikle ikramlarınızın "paşa"sı olacak.
17,90 TL

Kocaeli

Pişmaniyeye benzeyen ama kıvamına göre daha güzel görünen saray helvası üzerine kaplanan çikolata ile kutu kutu yenilecek lezzete sahip. Ailenize ve misafirlerine ikram etmekten mutluluk duyabilirsiniz. Burak Pişmaniye, geleneksel tatlılarımızdan olan saray helvasına modern bir dokunuş katarak çikolata kaplamalı saray helvasını üretti ve beğeninize sunuyor.
11,90 TL

Kocaeli

Bilyoruz ki lokum.com olarak ürünlerimizi tanıtırken tarafsız olmak durumundayız; ancak Tafe'nin çikolata kaplı bademli hurmaları karşısında maalesef kayıtsız kalamayacağız. Tafe ürünleri arasında favori lezzetimiz olarak taçlandırdığımız bu çikolata kaplı bademli hurmalar, sizi daha önce tatmadığınız bir lezzet yolculuğuna çıkartmayı garanti ediyor. Köklü ve geleneksel lezzetlerden hurmanın, badem parçaları ile bezenmesi, sonrasında ise enfes çikolata ile kaplanması sonucu doğan bu lezzeti kesinlikle denemeniz gerekiyor. Her biri özenle paketlenmiş hurma tanelerinin özel tasarlanmış kutusuna dizilmesi bile bizi bu ürüne hayran bıraktı. Siz de deneyin, abartmadığımızı anlayacaksınız.
24,90 TL

Kocaeli

Dışındaki enfes çikolata duvarı, içindeki narin lokumu ve kıtır fındık parçacıkları ile gurme bir lezzet: Çikolata kaplı fındıklı lokum. Tafe'nin en sevilen ve tercih edilen ürünlerinden biri olan çikolata kaplı fındıklı lokumlar, en özel anlarınıza renk ve lezzet katacak. Fındık ile lokumun eşsiz uyumu tartışılmazken üzerine eklenen enfes sütlü çikolata ile lezzetin doruklarında dolaşan bu lokum ile kendinizi ve sevdiklerinizi şımartmak lokum.com ile artık çok kolay.
19,90 TL

Kocaeli

İşte karşınızda çok ama çok özel bir lezzet: Çikolata kaplı fıstıklı lokum. Bu lokumun görüntüsü bile ağzınızı sulandırmaya yetiyor. Dışındaki mis kokulu sütlü çikolatası, içerisindeki pamuk kıvamındaki lokumu ve çıtır Antep fıstığı parçacıkları ile enfes bir tat. Tafe'nin çikolata kaplı fıstıklı lokumu en özel günlerinizde yanınızda olmayı hak edecek tatta bir lezzet. En özel misafirlerinize, ailenize ve sevdiklerinize ikram edebilmek için mutfağınızda mutlaka bir kutusunu bulundurmanızı şiddetle öneririz.
29,90 TL

Aydın

Çıtır kabak tatlısı, kabak şekeri olarak da bilinen yöresel lezzetlerinden bir tanesidir. Sakarya'nın nemli topraklarında yetişen meşhur kestane kabağından yapılan kabak şekeri, kendine has olarak dışı çıtırlaştırılmıştır. Kabak şekerinin üzerine ceviz, fıstık ya da fındık dökerek servis edebilirsiniz. Kavanoz açıldıktan sonra +4 Buzdolabında saklanması gerekmektedir.
16,90 TL 12,90 TL

Manisa

Çubuk mesir macunu, aynı çubuk mesir gibi hazırlanır. Yaklaşık 7 gr.'lık kadar kesilir ve renkli folyo kağıdına sarılır. Çubuk mesir macunu, ortalama 200 gr. (29-30 adet) ağırlıktadır. Çubuk mesir macununun tüketilmesi, klasik mesir macununa göre çok daha kolaydır. Aynı zamanda hediyelik olarak mükemmel bir üründür. Çubuk mesir macununu nezle veya grip olacağınızı hissettiğiniz anlarda özellikle tüketmenizi öneririz; zira çubuk mesir macununun içerisindeki baharatlar ve özel karışımlar sayesinde vücudunuzdaki bütün mikropları kırmış olursunuz. Böyle dönemlerde günde bir çubuk tüketmeniz sizi hem zinde tutacak, hem de çocukluğunuza ait bir lezzet tatmış olacaksınız.
11,90 TL

İstanbul

Bir kurabiye klasiği: damla çikolatalı kurabiye. Ağzınızda dağılacak tatlı hamuru, minik damla çikolata parçacıkları ile çayın en iyi dostu. Dikkatli olun; tek oturuşta koca bir kutuyu bitirebilirsiniz.
8,90 TL

İzmir

Çeşme’deki dondurmalara ferahlık ve lezzet katan damla sakızı macunu ile siz de damak tadınıza yenilik ekleyebilirsiniz. “Damla sakızı macunu nasıl yapılır?” sorusunun cevabı ise usta ellerin ustalıkla işlediği damla sakızında gizli. “Damla sakızı macunu nasıl kullanılır?” diye merak edenler için pek çok farklı alternatif olduğunu belirtelim. Damla sakızı macununu kahvenize ya da kahvenin yanında ikram ettiğiniz suyun içine katabilirsiniz. Özellikle sütlü tatlılara ferahlatıcı ve aromatik bir lezzet katması amacıyla da kullanılan damla sakızı macununu dondurmalarla birlikte de afiyetle tüketebilirsiniz.

İçindekiler: %50 şeker, glikoz şurubu, su, %0.01 damla sakızı. Damla sakızı özünün fazla miktarda tüketimi insan sağlığına zararlı olduğundan dolayı ürünün içerisindeki damla sakızı özü %0.01 oranındadır.

Hızlı gönderim ürünleri arasından Pazartesi'den Perşembe'ye saat 12:00'a kadar vereceğiniz siparişler aynı gün kargoda.
12,90 TL 9,90 TL

Çanakkale

Damla sakızlı bademli kurabiye Bozcaada’nın meşhur tatlısıdır. Damla sakızlı bademli kurabiye almak için elbette Bozcaada’ya gitmenize gerek yok. Lokum.com pek çok yöresel lezzeti sizinle buluşturduğu gibi damla sakızlı bademli kurabiyeyi de mutfaklarınıza en leziz haliyle ulaştırıyor. “Bozcaada kurabiyesi” olarak da bilinen damla sakızlı bademli un kurabiyesi, bademin yoğun tadı ve damla sakızının aroması ile hafif ve damakta hoş bir tat bırakan özel bir lezzete sahiptir. Misafirlerinize damla sakızlı bademli kurabiyelerden ikram ederek özel günlerinize farklı bir lezzet ve hava katabilirsiniz.

Bu ürün size taze olarak iletilmek için sipariş üzerine tedarik edilmekte ve gönderim süresi 1-2 iş günü değişebilmektedir.
19,90 TL

Kocaeli

Özgün lezzete sahip damla sakızının geleneksel tadımız lokum ile buluşması sonucu ortaya çıkan damla sakızlı lokum, Tafe'nin en sevilen ürünleri arasındadır. Damla sakızının tadını sevmiyorsanız bile bu lokumları bayıla bayıla yiyeceğinize eminiz. Lokumun narinliğini ve sadeliğini bastırmayan, ancak çok hoş bir aroma katan damla sakızı sayesinde Tafe'nin damla sakızlı lokumları çok özel bir lezzete dönüşüyor. Tam ikramlık, tam hediyelik olan bu lokumları bulabileceğiniz tek adres, tabii ki lokum.com.
11,90 TL

Edirne

Osmanlı’dan günümüze kadar gelen geleneksel bir helva türü olan devai misk, Edirne’den yayılan enfes lezzetlerden biridir. Devai misk helvası Edirne’nin Osmanlı İmparatorluğu’nun başkent olduğu dönemde padişahın kızına ilaç olarak verilmiş, ismi üzerinde her derde deva olan bir gıdadır. Başka bir rivayete göre de II. Murat Gelibolu üzerinden Edirne’ye dönerken kendisini karşılamaya gelen Mısırlı bir şeker ustası bu tatlıyı padişaha sunmuştur. “Mis gibi kokma” tabirinin de bu helvadan geldiği söylenir. Devai misk, kokusuyla, tadıyla ve şifasıyla yüzyıllardır değişmeyen bir lezzettir.
24,90 TL

İstanbul

Son dönemde sağlıklı beslenme ve fit kalma trendleriyle birlikte hayatımıza yeni besinler girmeye başladı. Galeta da bunlardan biri. Hem doyurucu, hem lezzetli olması bakımından özellikle diyet sırasında tüketilmesi önerilen galeta ile açlık krizini en pratik ve en az kalorili bir biçimde bastırabilirsiniz. El yapımı anasonlu galetanın hafifliği ve hoş aroması sizi mutlu edecek.
6,90 TL

İstanbul

Son dönemde sağlıklı beslenme ve fit kalma trendleriyle birlikte hayatımıza yeni besinler girmeye başladı. Galeta da bunlardan biri. Hem doyurucu, hem lezzetli olması bakımından özellikle diyet sırasında tüketilmesi önerilen keten tohumlu galeta ile açlık krizini en pratik ve en az kalorili bir biçimde bastırabilirsiniz.
6,90 TL

İstanbul

Elma ile fıstığın uyumu tartışılmaz. Hele ki bu iki lezzetin kurabiye haline doyum olmaz. Çıtır çıtır ağzınızda dağılacak bu lezzeti mutlaka denemelisiniz. Çay sofralarının yıldızı elmalı fıstıklı kurabiyeler ile enfes çay saatleri sizleri bekliyor. Misafirlerinizi ağırlarken servis edebileceğiniz gibi ofiste, okulda veya dışarıda atıştırmalık olarak yanınızda bulundurabilirsiniz.
8,90 TL

Trabzon

Trabzon’un yöresel tatlılarından olan fındıklı baklava, özellikle baklava severler için ayrı bir yere sahiptir. Fındıklı ev baklavası düğünde davette, bayramda seyranda Trabzon mutfaklarından sofralara mutlaka ulaştırılır ve afiyetle yenir. Baklava denilince akla ilk olarak fıstıklı baklava gelse de fındığın tadını baklavanın ince yufkalarına bıraktığı fındıklı baklava da ağız sulandıran lezzetler arasında yerini alır. Misafirlerinize ikram edip, kendinizi kaybetmemeye çalışarak yemeye çalışacağınız fındıklı baklavalarla sofralarınızı tatlandırın!
34,90 TL